Sarah Tofft (20) signeres permanent

Den danske midtstopperen er klar for å fortsette sin karriere i LSK Kvinner etter at låneavtalen har gått ut. Sarah har skrevet under på en kontrakt som strekker seg ut 2026.

Sarah ble hentet på lån fra danske FC Nordsjælland før årets sesong. Nå ser 20-åringen frem mot å fortsette i LSK Kvinner.

- Det føles veldig godt å signere permanent. Jeg har jo alltid følt meg som en del av klubben, men det kjennes veldig riktig å nå signere som en fast del av LSK Kvinner. Jeg gleder meg masse til neste år, og jeg har stor tro på at vi som lag kan fortsette på den gode trenden som vi har vist mot slutten av årets sesong, sier Sarah.

I sin første sesong i LSK Kvinner har det blitt 22 offisielle kamper. Midtstopperen har spilt seg gradvis inn i laget utover sesongen. Sarah ser tilbake på et minnerikt år.

- Det har vært et veldig lærerikt år. Etter sommeren fikk jeg mer og mer tillit, og jeg spilte stort sett hver kamp, noe som har vært veldig positivt for meg. I tillegg har det vært veldig gøy å score tre mål, noe jeg håper å bygge videre på i 2026, sier Sarah.

Ser frem mot å utvikle Sarah videre

Etter overgangen fra Danmark til Norge, har Sarah vist god utvikling. Trenerteamet er glade for å ha med 20-åringen videre.

- Sarah har vist glimrende utvikling i 2025, og vi er veldig glade for å ha henne med videre. Gjennom årets har Sarah spilt seg gradvis inn på laget, tatt nye steg og vokst mye som fotballspiller. I tillegg til å være en god spiller på banen, er også Sarah en person som bidrar mye i gruppen utenfor banen. Vi ser frem mot å utvikle Sarah videre, sier André.

Vi gleder oss til fortsettelsen, Sarah!

Annonse fra Toppserien: